Aromaterapie

Aromaterapie je velmi příjemná terapie kombinující účinky přírodních látek s dotykovou terapií. Využívá esenciálních (éterických) olejů extrahovaných z aromatických zdrojů. Obnovuje rovnováhu a léčí mysl,ducha i tělo. 

Protože jde především o terapii založenou na tělesném kontaktu (masáž), dokáže skloubit hluboké fyziologické účinky masáže s psychologickým vlivem éterických olejů na mysl a emoce. Masáž nepředstavuje pouze způsob aplikace léčebného prostředku do organismu pokožkou, zároveň stimuluje krevní oběh a imunitní systém, zmírňuje svalové napětí. Velikým přínosem masáže je psychické uvolnění, odplavení následků stresových situací a uklidnění mysli.

Spolu s blahodárným působením na ducha, tělo i mysl je aromaterapie také atraktivní pro svou širokou škálu užití. K dosažení výsledků napomáhá nejenom masáž, ale dále inhalace, obklady, krémy, koupele, zábaly.

Éterické oleje jsou vysoce koncentrované látky z rostlin. 1 kapka kvalitního éterického oleje může představovat i 1 kg léčivé rostliny! Proto se před použitím musí zředit, nejlépe kvalitním panenským olejem lisovaným za studena. Éterické oleje se vstřebávají při masáži do pokožky a následně přecházejí do krevního oběhu, kde působí několik hodin, než je vyloučíme plícemi, pokožkou a močí.